جزئیات خبر


حضور موسسه منطقه ویژه اقتصادی سرخس در نمایشگاه بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشهد

حضور موسسه منطقه ویژه اقتصادی سرخس در نمایشگاه بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشهد
1396/6/2

مدیرعامل موسسه منطقه ویژه اقتصادی سرخس از حضور این موسسه در دومین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مشهد خبر داد.
دکتر احمد صادقی گلمکانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این منطقه درصدد است با تمامی توان خود در این حضور که از دوم تا پنجم شهریور ماه جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود، شرکت کند.
وی ادامه داد: در این رویداد، حدود 200 شرکت داخلی و خارجی به ارایه فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود می‌پردازند.
صادقی گلمکانی با اشاره به موقعیت استراتژیک منطقه ویژه اقتصادی سرخس به عنوان دروازه طلایی ورود به آسیای میانه، گفت: این امر از جمله مهم‌ترین ابعاد فعالیت این منطقه به منظور جذب سرمایه‌گذار در حوزه CIS یعنی کشورهای آسیای میانه، شمال قفقاز، روسیه، چین و جنوب اروپا است.
وی ادامه داد: این موسسه سعی دارد با حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی متعدد داخلی و خارجی، فرصت‌های مناسبی را برای معرفی منطقه ویژه اقتصادی سرخس و همچنین عقد تفاهم‌نامه و قراردادهای تجاری ایجاد کند.
صادقی گلمکانی درباره دستاوردهای حضور موسسه منطقه ویژه اقتصادی سرخس در نمایشگاه‌های خارجی گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته برای جذب سرمایه‌گذار، حضور در نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان بوده که در جریان بازدید رییس جمهور این کشور از غرفه منطقه و طی مذاکرات صورت گرفته با تاجران قزاق، چندین هزار تن غلات و کنجاله وارد سایت منطقه شد و همین موضوع زمینه ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه حمل و نقل به ویژه چاله تخلیه و سکوی لیفتراکی را فراهم کرده است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، روند مطلوبی برای جذب غلات به ویژه گندم و جو از کشور قزاقستان انجام شده و اکنون نیز در حال انجام مراحل پایانی برای ورود 300 هزار تن غلات از این کشور به سایت منطقه ویژه هستیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با اشاره به ساخت امکانات حیاتی در این منطقه در راستای اقتصاد مقاومتی، گفت: موسسه منطقه ویژه سرخس در صدد است با هدف افزایش تعاملات و مراودات اقتصادی با کشور قزاقستان، در نمایشگاه بین المللی که آبان ماه سال جاری در این کشور برگزار می‌شود، شرکت کند.
لازم به یادآوری است، دومین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و فرصت‌های سرمایه‌گذاری، از دوم تا پنجم شهریور ماه جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.
183-96

نظر شما