جزئیات خبر


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی:

منطقه ویژه سرخس، اساسی‌ترین زیرساخت برای ارتباط اقتصادی با قزاقستان است

منطقه ویژه سرخس، اساسی‌ترین زیرساخت برای ارتباط اقتصادی با قزاقستان است
1396/6/6

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: منطقه ویژه اقتصادی سرخس، اساسی‌ترین زیرساخت برای ارتباط اقتصادی با قزاقستان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازان اقتصادی رضوی، در سمینار «توسعه روابط اقتصادی خراسان رضوی و قزاقستان» که به منظور ارایه راهبردها در زمینه توسعه و تجارت بین این استان و کشور قزاقستان برگزار شد، سفیر ایران در جمهوری قزاقستان، سرکنسول ایران در آلماتی و نیز جمعی از مقامات کنسول‌گری جمهوری قزاقستان حضور داشتند.
محمدمهدی مروج‌الشریعه در این سمینار بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی سرخس، امکانات بسیار مطلوبی به خصوص در حوزه حمل و نقل ریلی دارد و جنوبی‌ترین استان‌های چین و کشورهای حوزه CIS را به طور مستقیم به داخل این منطقه متصل می‌کند.
وی ادامه داد: این امکانات بی‌نظیر در کنار همجواری با کشورهای آسیای میانه، می‌تواند منطقه ویژه اقتصادی سرخس را به مرکز تخلیه بارگیری و ترانزیتی شمال شرق ایران تبدیل کند.
مروج‌الشریعه با اشاره به پتانسیل استان قزاقستان جنوبی در حوزه صنعت و کشاورزی، گفت: این استعدادها باعث شده تا این استان بتواند ارتباط تجاری موثری با منطقه ویژه اقتصادی سرخس به صورت مستقیم برقرار کند.
وی ادامه داد: البته در گذشته نیز محموله‌های عظیم باری از کشورهای روسیه و مغولستان از طریق ریل عریض به این منطقه وارد و در کمترین زمان و با بهترین شکل ممکن، ترخیص شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: با تعاملات صورت گرفته فی‌مابین قزاقستان و منطقه ویژه اقتصادی سرخس، می‌توان این نوید را داد که به زودی شاهد شکوفایی ترانزیت و تجارت دو طرفه در این مکان باشیم.
192-96

نظر شما