جزئیات خبر


هم‌زمان با هفته دولت؛

2 واحد بزرگ تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سرخس افتتاح می‌شود

2 واحد بزرگ تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سرخس افتتاح می‌شود
1396/6/7

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از افتتاح 2 واحد بزرگ تولیدی در این منطقه طی هفته دولت خبر داد.
دکتر احمد صادقی‌گلمکانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: از این میان، یک واحد در حوزه صنایع غذایی و واحد دیگر مربوط به فاز دوم نیروگاه 550 مگاواتی است.
وی ادامه داد: واحد صنایع غذایی توسط سرمایه‌گذار خارجی، به ارزش 60 میلیارد ریال بوده که با افتتاح آن برای 40 نفر شغل ایجاد خواهد شد.
صادقی‌گلمکانی اضافه کرد: فاز دوم نیروگاه با توان 50 مگاوات با سرمایه‌گذاری داخلی به میزان 100 میلیارد ریال احداث شده که زمینه اشتغال برای 10 نفر را فراهم خواهد کرد.
وی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های مناسب در منطقه ویژه اقتصادی سرخس و قوانین حمایتی به خصوص از سرمایه‌گذاران خارجی گفت: بر این اساس، طی یک سال گذشته با حجم زیادی از متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در این منطقه روبرو بوده‌ایم.
صادقی‌گلمکانی ادامه داد: در این منطقه، 7 زون(بخش) مختلف برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده است که هم‌زمان زیرساخت‌های مطلوب اعم از آب، برق، گاز، تلفن و... در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.
وی تاکید کرد: قوانین حمایتی و معافیت‌های مالیاتی و گمرکی، از جمله مشوق‌های خاص مناطق ویژه به شمار می‌روند که باعث ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران به این مناطق شده است.
صادقی‌گلمکانی، حجم سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده طی یک سال گذشته در این منطقه را بیش از 300 میلیارد ریال با ارزش دلاری یک میلیون دلار عنوان کرد و افزود: تحقق این مهم طی یک سال اخیر، زمینه اشتغال مستقیم را برای 50 نفر ایجاد خواهد کرد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس همچنین از افتتاح و بهره‌برداری 4 واحد تولیدی دیگر طی یکی دو ماه آینده در این منطقه خبر داد.
 
195-96

نظر شما