جزئیات خبر


همزمان با دهه مبارک فجر؛؛

3 پروژه تولیدی، صنعتی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس افتتاح می‌شود

3 پروژه تولیدی، صنعتی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس افتتاح می‌شود
1396/11/16

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، 3 پروژه تولیدی، صنعتی و خدماتی در این منطقه افتتاح می‌شود.
دکتر احمد صادقی گلمکانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این پروژه ها فردا هفدهم بهمن ماه جاری با حضور مدیران عالی استان خراسان رضوی و همچنین مدیران ارشد آستان قدس رضوی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس افتتاح خواهد شد.
وی با اشاره به پروژه های مذکور گفت: فرآوری و بسته بندی مواد غذایی از این جمله به شمار می رود که با منشاء سرمایه گذاری خارجی احداث شده است.
صادقی گلمکانی ادامه داد: علاوه بر این می توان به تولید و بسته بندی خاک میکرونیزه بنتونیتی اشاره کرد که با توجه به همجواری منطقه ویژه اقتصادی سرخس با پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و از طرفی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی، ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: در زمینه بسته بندی و فرآوری گوگرد، چندین تقاضا ارایه شده است که با توجه به اهمیت مقوله جلوگیری از خام فروشی محصولات گوگردی طی سال آینده در منطقه کلید خواهد خورد.
صادقی گلمکانی از ایجاد مجاورت ریل عریض و نرمال کشورهای آسیای میانه و ایران به عنوان یکی دیگر از پروژه های قابل افتتاح یاد کرد و افزود: این امر امکان ترانسشیپ کالا از واگن نرمال به عریض و بالعکس را در منطقه فراهم می کند که باعث توانمندسازی زیرساخت های حمل و نقل ریلی کشور خواهد شد..
 424-96

نظر شما