جزئیات خبر


تبلور اقتصاد مقاومتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس:

روند سرمایه گذاری داخلی و خارجی در این منطقه شتاب گرفت

روند سرمایه گذاری داخلی و خارجی در این منطقه شتاب گرفت
1396/11/19

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر ؛ افتتاح چندین پروژه مهم تولیدی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس به بهره برداری رسید
احمد صادقی گلمکانی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: مناطق ویژه بخصوص سرخس نقش ممتازی در عینیت بخشیدن به سیاسیت های اقتصاد مقاومتی ایفا میکند.
وی با تاکید بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع محرومیت در شهرستان سرخس، گفت: مهمترین و محوری‌ترین برنامه آستان قدس رضوی در حوزه اقتصادی و صنعتی، تحقق اقتصاد مقاومتی است.
گلمکانی ادمه داد: واحد بزرگ فرآوری محصولات غذایی و برنج با سرمایه گذاری پاکستانی ها و سرمایه گذاری70 میلیارد ریال افتتاح و آغاز به کار نمود
وی افزود : این واحد تولیدی در فاز اول برای حدود 40 نفر اشتغال ایجاد میکند و در فاز دوم خود که به زودی اجرایی خواهد شد نیز سرمایه ای در حدود 70 میلیارد ریال انجام خواهد شد .
صادقی گلمکانی افزود:واحد تولیدی خاک بنتونیتی باسرمایه گذاری 35 میلیارد ریال از دیگر پروژه های مهم افتتاحی در منطقه بود که کاربرد بسیار زیادی در صنایع کشاورزی و دامداری و پالایش و استخراج گاز دارد.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس تاکید کرد: در فاز اول این پروژه برای حدود 25 نفر ایجاد شغل خواهد شد و فازهای بعدیاین پروژه با همت جوانان متخصص بومی شهرستان سرخس و استان خراسان رضوی در زمینه تولید قطعات مورد نیاز پالایشگاهها انجام خواهد شد.
سومین پروژه که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ؛افتتاح سکوی بزرگ تخلیه بارگیری لیفتراکی است که در راستای تکمیل زنجیره خدمات ریلی در این منطقه احداث شده است
گلمکانی در خصوص این پروژه گفت: احداث 36 کیلومتر خطوط ریلی در منطقه نیازمند احداث زیرساختهایی برای استقرار شرکتهای حمل و نقل ریلی است و این سکو از مهمترین و اساسی ترین نیازهای منطقه  بود که با درک هوشمندانه مدیرعامل محترم سازمان اقتصادی و همکاری های ایشان و سایر معاونین این سازمان در تامین بودجه های مورد نیاز انشا ا... زمینه رونق اساسی را در این منطقه ایجاد میکند.
وی ادامه داد: این سکو با طول 150 متر و عرض شش و نیم متر توان مانوری منطقه ویژه را بالا خواهد برد.
گلمکانی در پایان افزود:  به شکرانه الهی  در یک ساله گذشته روند سرمایه گذاری در این منطقه روندی بسیار مثبت به خود گرفته که این تبلو عینی و واقعی اقتصاد مقاومتی بشمار میرود .حمایت  از شرکتهای دانش بنیان-تسهیلات و تخفیفات ویژه برای سرمایه گذاران بومی  از مهمترین رئوس کاری ما در برنامه های آتی موسسه است
 428-96

نظر شما